Çulhalık'tan 2016 Yılı Değerlendirmesi ve 2017 Yılı Öngörü, Hedefler

Çulhalık'tan 2016 Yılı Değerlendirmesi ve 2017 Yılı Öngörü, Hedefler

1- 2016 yılını sektör ve firma bazında nasıl değerlendiriyorsunuz?

2016 yılı firmamız açısından oldukça verimli bir yıldı. Özellikle yurt dışı kaynaklı ekonomik gelişmeler sektör açısından zaman zaman belirleyici oldu. Türk ekonomisinin bel kemiği olarak bilinen gayrimenkul sektöründe yapılan düzenlemeler ve destekler ile sektörün canlı kalması için atılan adımların karşılığını bulmasını diliyoruz. Hem konut üreticisi hem de konut yatırımcısının elini kolaylaştıran düzenlemelerle gayrimenkul satışlarında artış bekliyoruz. İnsay Yapı olarak 2016 yılı, bir çok firma gibi bizim için de hareketli bir yıldı. Yatırımlarımızı hızlandırarak, kararlılıkla sürdürmesini bildik. Öz sermayemiz ve tecrübemiz sayesinde 2016 yılını başarıyla geride bıraktığımızı söyleyebiliriz…

 

2- 2017 öngörünüz nedir?  

Yeni yılın parlayan yıldızının çoğu zaman olduğu gibi yine gayrimenkul sektörü olacağına inanıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen hem oturumcu hem de yatırımcı kitlenin konut alımı için ilgisinin devam edeceğini düşünüyoruz.

 

3- 2017’de konut fiyatları ne olur ve kampanyalar bu hızda devam eder mi?

Konut fiyatlarında artışın devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle orta gelir grubuna yönelik konut talebinin artarak devam etmesi fiyatların makul ölçülerde artışını beraberinde getirecektir. Kampanyaların doğal olarak artarak hızlanmasını öngörüyoruz. Kampanyalarla hem konut almak isteyen yatırımcının işi kolaylaşıyor hem de gayrimenkul üreticilerinin konut stokları erimiş oluyor.

 

4- 2017 yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Bu yıl başında Pendik’te inşaat çalışmalarına başladığımız Ondörtüç Pendik’in satış ve inşaatına 2017 yılında da devam edeceğiz. Sabiha Gökçen’e, Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne ve Pendik merkeze oldukça yakın mesafede ve 9 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirilen Ondörtüç Pendik, 241 daire ve 23 ticari birimden oluşuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere üç tip konut seçeneğine sahip olan projede daire büyüklükleri, sırasıyla ortalama 68, 103 ve 146 metrekare olarak belirlendi. Projede, 1+1 dairelerin fiyatları 199 bin TL, 2+1 dairelerin fiyatları 266 bin TL ve 3+1 dairelerin fiyatları ise 419 bin TL’den başlıyor. Projenin teslim tarihi ise 2018 yılı ikinci yarısı olarak öngörüyoruz. Aynı şekilde Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu’ da kentsel dönüşüm çalışmamız var. Ankara Beytepe’de Elit Manzara isimli konut projemizin yapımı ve satışı devam ediyor. Pendik’te yapımına başlayacağımız bir adet konut ve bir adet ticari projenin çalışmaları sürüyor. Ayrıca Ankara’da ve Sarıyer’deki arsalarımız üzerinde proje çalışmalarımız devam ediyor.


Kaynak: http://www.emlaktabirgun.com/konut-projeleri/insay-yapi-yonetim-kurulu-baskani-ihsan-culhalikdan-2016-yili-degerlendirmesi-ve-2017-yili-ongoru-hedef-ve-beklentileri

Geri Dön