İhsan Çulhalık: Dar ve orta gelirlinin ev hayali gerçekleşecek

İhsan Çulhalık: Dar ve orta gelirlinin ev hayali gerçekleşecek

Konut kredisi vadelerinin 20 yıla uzamasını olumlu bir seferberlik olarak değerlendiren İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, bunun esas ihtiyacı olan kesimleri ev sahibi yapacağını söyledi.

Emlak Konut GYO‘nun 2016 sonuna kadar 0.70 faiz ve 120 ay vadeyle yaptığı kampanyanın uzamasını yorumlayan Çulhalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

KOLAY EV SAHİBİ OLMA YOLU Şimdi ise 20 yıl yani 240 ay vade ile konut satışı gündeme geldi. Böylelikle orta ve dar gelirli vatandaşlar, daha kolay ev sahibi olabilecek. Borçlarını daha uzun vadeye yayarak ev hayallerini gerçekleştirebilecek. Hatta bu vadelerin daha uzun aylara yayılması gerektiğini düşünüyoruz. Bazı gelişmiş ülkelerde konut vade oranı 30 yıla kadar uzayabiliyor.

Konut üreticisi olarak bu sistemi destekliyor ve elimizden geleni yapmak istiyoruz.

EKONOMİ CANLANIR
Ayrıca faiz oranları 0,70‘e inerek, sektörde büyük bir canlılık sağlanmıştı. Konut kredilerinde faizin düşmesi gerektiğine inanıyoruz. Böylelikle konut satışlarında büyük oranda artış görülecek. Konut satışlarının artması demek, Türk ekonomisinin canlanması anlamına gelecektir.


Kaynak: https://www.emlaknews.com.tr/haberler/ihsan-culhalik-dar-ve-orta-gelirlinin-ev-hayali-gerceklesecek-288404/

Geri Dön