İnsay Yapı vites büyüttü: 13 Proje ile ilerliyorlar

İnsay Yapı vites büyüttü: 13 Proje ile ilerliyorlar

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe yeni bir vizyon kazandırmak için 21 yıl önce harekete geçen İnsay Yapı, kentsel dönüşüme de giriyor.

Geçmişi Kolsuzlar Group'un kendi arazileri üzerinde depo, fabrika, plaza ve konut projeleri geliştirmeye dayanan İnsay Yapı, 2011 yılında faaliyetlerini tek çatı altında toplayarak taahhüt işlerinin yanısıra markalı konut üretimine de geçti. Gayrimenkul satın alınmasının yanı sıra kat karşılığı veya hasılat paylaşımı yöntemi ile markalı konut projeleri geliştiren İnsay Yapı, Emlak Konut GYO'nun düzenlediği arsa ihalelerinde de yüksek teklifler sundu. Geliştirdiği ofis, sanayi ve ticari taahhüt işlerinin yanı sıra markalı projelerde de yer almak isteyen İnsay Yapı, kısa sürede titiz çalışmasını faydasını gördü. Firma, Ankara ve İstanbul'da birbirinden seçkin lüks konut projeleri üretiyor.

Birikimin devamı geliyor Kaliteli çalışmalarıyla dikkat çeken İnsay Yapı'nın hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Genel Müdür Vekalet Kaba, “21 yılı aşan bir ticari birikime sahibiz. İmar devi olma yolunda dev adımlarla ilerliyoruz. Firmalarımızın ünü ülke sınırını aştı. İhsan Boya ve Kolsuzlar Kimya grubun amiral gemisi olarak öne çıkan iki firmamız. Çözüm ortaklarımız ile birlikte hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz inşai faaliyet yok. Sinerji oluşturarak trendleri belirliyoruz” diye konuşuyor.

Üç proje devam ediyor
Lüks yapılara yoğunlaşan İnsay Yapı'nın halen Ankara Yıldızevler'de 5 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip konut projesi ile İstanbul Pendik'te 41 bin ve 40 bin metrekare inşaat alanlarına sahip 2 ayrı karma projeyi tamamlıyor. 6 şantiye halen faaliyette Bir yandan da gelecekteki projelerine ağırlık veren İnsay Yapı Ankara Yenimahalle'de 23 bin 500 metrekare inşaat alanı olan bir konut projesini geliştiriyor. Bunun yanı sıra İstanbul Ataşehir'de 1.700 ve 2.900 metrekare inşaat alanları olan 2 plaza, İstanbul Esenyalı'da yarısı kendi arsası olan 23 bin 500 metrekarelik konut projesi, İstanbul Sarıyer'de kendi arsası üzerinde 7 bin 200 metrekare inşaat alanı olan konut projesi ve Kocaeli Gebze'de yine gruba ait 6 bin 559 metrekare sanayi imarlı arsa üzerine fabrika ve ofis projelerinin de fizibilite çalışmaları devam ediyor. İkisi kentsel dönüşüm 4 proje yola çıktı Bunlara ek olarak yine İstanbul'a ağırlık veren İnsay Yapı, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Bunu için kentsel dönüşüm projelerine sıcak bakan firma, Yenisahra'da 18 bin 14 bin metrekare arsa üzerine karma kullanımlı iki kentsel dönüşüm projesi, Feriköy'de 110 konutlu bir başka proje ve Beykoz'da da 30 bin metrekare arsa üzerine yine karma kullanımlı bir proje geliştiriyor.


Kaynak: http://www.emlaktasondakika.com/haber/sektorden-haberler/insay-yapi-vites-buyuttu/100181

Geri Dön