İnsay Yapı'dan 2017'de yeni projeler!

İnsay Yapı'dan 2017'de yeni projeler!

Uzun yıllar kimya sektöründe faaliyet gösteren Kolsuzlar Kimya tarafından 2011 yılında kurulan İnsay Yapı, elde ettiği tecrübe ve sermaye birikimiyle gayrimenkul sektörüne hızlı bir giriş yaptı. 2016 yılının başından beri projelerinin inşaatını yapan İnsay Yapı, kısa süre içinde gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından biri oldu. 

 
Yatırım değeri yüksek projeler inşa eden İnsay Yapı'nın Pendik'te yükselen Ondörtüç Pendik ve Ankara'da inşaat çalışmaları süren Elit Manzara Beytepe projeleri bulunuyor. Kaba inşaatının yüzde 90'ı tamamlanan Elit Manzara Beytepe projesi toplam 119 konuttan oluşuyor. Proje teslimi ise Haziran 2018 olarak belirlendi. 


 
İstanbul'da inşa edilen Ondörtüç Pendik projesinde ise daha şimdiden dördüncü kata gelindi. Kaba inşaatının hızla ilerlediği projenin satışları da hızla devam ediyor. 241 daire ve 23 ticari ünitenin yer aldığı projenin 2018'de teslim edilmesi planlanıyor. 

YENİ YILDA YENİ PROJELER

2017 yılında birçok projenin inşaat çalışmalarına başlayacak olan İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 1/5000'lik ve 1/1000'lik planlama sürecinin tamamlanması ile kentsel dönüşüm projelerine başlayacak olan firma, Pendik’te yapımına başlayacakları bir adet konut ve bir adet ticari projenin inşaatı için de gün sayıyor. Ayrıca İnsay Yapı, Sarıyer'de kendi arsası üzerinde butik bir projenin inşaatı için de çalışmalarını yoğunlaştırdı.  
YATIRIMLAR HIZLANACAK
 
Sektör olarak 2017 yılından umutlu olduklarını belirten İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin bel kemiği olduğunu söyledi. Hem konut üreticisi hem de konut yatırımcısının elini kolaylaştıran düzenlemelerle gayrimenkul satışlarında artış beklediklerini vurgulayan Çulhalık, “2016 yılı, birçok firma gibi bizim için de hareketli bir yıldı. Yatırımlarımızı hızlandırarak, kararlılıkla sürdürmesini bildik. Öz sermayemiz ve tecrübemiz sayesinde 2016 yılını başarıyla geride bıraktık” şeklinde konuştu. 
 
KALİTESİZ YAPI STOĞU VAR
 
Ev sahibi olmak isteyenlerin 2017 yılında harekete geçeceğini belirten Çulhalık, İstanbul'da kalitesiz yapı stoğu olduğunu söyledi. Birçok kişinin oturduğu evin sağlamlığından emin olamadığını ifade eden Çulhalık, yenilenmesi gereken on binlerce ev olduğunu belirtti. Pek çok ev sahibinin ya oturduğu evini yenileyeceğini ya da yeni ev alacağına dikkat çeken Çulhalık, “Durum böyle olunca da gayrimenkul sektörünün büyük bir pazar olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
 
Maliyetlerin artmasıyla orta ve uzun vadede gayrimenkul fiyatlarında artış beklediklerini kaydeden Çulhalık, özellikle orta gelir grubuna yönelik konut talebinin artarak devam etmesinin fiyatların makul ölçülerde artışını beraberinde getireceğini ifade etti. 


Kaynak: http://www.emlakgundemi.com.tr/konut-projeleri/insay-yapi-dan-2017-de-yeni-projeler-h7450.html

Geri Dön